رد کردن لینک ها

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

شرکت تتا انرژی به دنبال سرمایه‌گذاری در موقعیت‌های توسعه‌ای سودآور در حوزة انرژی شامل پروژه‌های صنعتی و بازرگانی صنایع نفت،‌ گاز، برق، بهینه‌سازی انرژی و سایر صنایع وابسته است. همچنین این شرکت سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بورسی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سپرده‌های بانکی و یا سایر اوراق بهادار را نیز در دستور کار دارد.

سرمایه­ گذاری ­های صورت گرفته:

مشارکت در پروژۀ تولید بتن سبک متخلخل از طریق خرید سهام شرکت صنعتی معدنی کانسرام

معرفی شرکت کانسرام

از اهداف شركت تتا انرژی سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی است. بکارگیری مصالح نوین ساختمانی یکی از ابزارهایی است که از طریق کاهش تبادل حرارتی محیط داخل و خارج ساختمان منجر به کاسته‌شدن مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش محیط زندگی می‌شود. در این راستا شرکت تتا انرژی در شرکت صنعتي معدني كانسرام (سهامي خاص) که پروژة اصلی آن تولید بتن سبک اتو کلاو شده (AAC) با ظرفیت سالانه 250.000 مترمکعب می‌باشد سرمایه‌گذاری نموده است. تتا انرژی ۳8٪ از سهام شرکت صنعتی معدنی کانسرام را خریداری نموده است.

 

معرفی محصول و طرح تولید بتن سبک اتو کلاو شده (AAC)

محصولات بتن سبك اتوكلاو شده با نام‌هاي تجاري مختلفي از جمله سيپوركس، هبلكس و … عرضه می‌شود. این محصول که مخلوطی از سیلیس، سیمان، آهک و پودر آلومینیوم است درحرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۲ اتمسفر در اتوکلاوها پخته و به قطعات مورد نیاز ساختمانی بریده می‌شود.

شرکت انرژی بادی کوهین

بر اساس مطالعات بادسنجی شرکت آلمانی لامایر، سالانه در حدود 10 هزار مگاوات انرژی بادی در کشور ایران قابل استحصال است. از طرف دیگر وزارت نیرو نیز با عنایت به اهمیت اقتصادی و زیست‌محیطی تولید انرژی‌های تجدید پذیر، مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این بخش در نظر گرفته است که مهم‌ترین آن خرید تضیمنی برق تولیدشده با نرخ‌های ترجیحی است.

بر این اساس تتا انرژی با توجه به رسالت خود در توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های نو و در همکاری با شرکت عمران و سازندگی استان قزوین، پس از انجام مطالعات پایه بادسنجی و بررسی‌های اولیه اقتصادی مشارکت شرکت‌های تتا انرژی و عمران و سازندگی استان قزوین موفق به اخذ مجوزهای لازم برای احداث یک نیروگاه بادی به ظرفیت ۳۲ مگاوات در منطقه کوهین استان قزوین شده است.

معدن سیلیس رودگز

شرکت تتا انرزی به واسطه شرکت صنعتی و معدنی کانسرام، مالکیت معدن سیلیس رودگز را در اختیار دارد. معدن یاد شده در فاصله 78 کیلومتری غرب شهرستان طبس قرار گرفته که دسترسی به آن از طریق جاده آسفالته طبس-اصفهان میسر می­باشد.

پروانه بهره­برداری معدن در اردیبهشت ماه سال 1390توسط سازمان صنایع و معادن استان یزد به نام شرکت صنعتی و معدنی کانسرام صادر شده که بهره­برداری را به مدت 15 سال در اختیار شرکت قرار داده است. بر اساس پروانه صادره، ذخیره قطعی معدن 1.650.000 تن با عیار 95.8% می­باشد.